گفت و گوهای خودمانی

... إمّا شَاکِراً و إمّا کَفُوراً

گفت و گوهای خودمانی

... إمّا شَاکِراً و إمّا کَفُوراً

گرسنگی خنده داره؟!

دوشنبه, ۶ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۰۵ ق.ظ

پیش‌گفتار: من و خودم!دل‌درد 29دبه‌های آب - خودمون رو راحت کنیم و دیگران رو ناراحت؟! - نیاز برای برآورده شدن است!گرسنگی - شکم خالی و پیاز؟!.

مثلاً شما چندین سال است که غذا نخورده‌ای، بعد در کوچه و خیابان بوی کباب و پلو و هر غذایی که حالا ممکن است باشد و شما دوست داشته باشی، به مشامت بخورد. خب طبیعی است که دلتان گیلی ویلی می‌رود و حتی ممکن است در آب دهانتان غرق شوید. غیر از این است؟ حالا فرض کنید یک نفر با آن غذای دلچسب و خوش‌بو از جلوی شما عبور کند و تازه بگوید: "خب بو نکش!" یا "برای چه دلت هوس می‌کند؟ معنی ندارد که!" به نظر شما این حرف تا چه حد حسابی است؟

پس چگونه است که وقتی به برخی دوستان و عزیزان می‌گوییم که حدودی را در جامعه رعایت کنند، با تمسخر جواب می‌دهند که: "چیه؟ بقیه تحریک می‌شن؟"

بله که می‌شوند. درباره‌ی این تاثیراتی که این رفتارها دارند، گفته و باز هم خواهم گفت. چرا و به چه جرأتی به خود اجازه می‌دهیم یک نیاز طبیعی و مهم انسانی را به تمسخر بگیریم؟! خود غربی‌هایی که این رفتار پر خطر را به عناوین زیبا به عرصه‌ی بشری هدیه کرده‌اند نیز، قبول دارند که فردی که از این نیازها تهی است، بیمار است. چرا برای زیاده خواهی و خودخواهی خود، دیگران را مسخره می‌کنیم؟! مگر نه اینکه این نیازها در همه موجود است، حتی همان دوست عزیز؟! چرا به حقوق روانی و روحی و فکری دیگران تجاوز می‌کنیم و می‌گوییم: "هر کسی آزاد است هر جور دلش می‌خواهد باشد"؟! یا اینکه "چرا من خود را به خاطر دیگران جمع کنم؟". این رفتار و تیپ را که برای خاطر عمه‌ی من که نداری؛ پس خودت هم می‌دانی این‌ها موجب تحریک و ترغیب و جذب دیگران می‌شود. مگر جامعه اتاق خواب ماست؟! مگر فقط ما در جامعه زندگی می‌کنیم؟! آهای دوست عزیز (چه پسر و چه دختر)! مگر فقط تو در جامعه زندگی می‌کنی؟! مگر فقط حق آزادی (!) برای توست؟! چاقو دستت گرفته‌ای و راه می‌روی و به هر کس می‌رسی زخمی‌اش می‌کنی، بعد مسخره می‌کنی که زخمی می‌شوند؟!

 

ریش قرمز

گفته‌های شما (۲)

با برقع پوشی مشکل حل میشه. این مانتو و چادر هم تا حدی تحریک کننده است
پاسخ:
بستگی به نوع مانتو و چادر داره. میشه با مانتو معمولی هم مشکل رو حل حتی. و البته یادمان نرود اینکه گفتید فقط مربوط به قسمت پوشش خانوم هاست، و من منظورم پوشش هم خانوم و هم آقا بود. در بسیاری موارد پوشش پسرها هم خیلی جالب نیست ...
دست میزاد

متاسفانه در جامعه مردم خانه و خیابان را جابجا کرده اند

حق هم دارند شهرشان خانه شان
پاسخ:
متاسفانه

شما بگو

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">